Mátrix élesztés

Mátrix, ZXCF kérdések, válaszok...
forumadmin
Site Admin

Mátrix élesztés

Hozzászólás Szerző: forumadmin » 2012.01.07. 19:56

Üdv a jelenlegi és a jövőbeli Mátrix tulajoknak!

A levlistán megsokasodtak a Mátrixxal kapcsolatos kérdések, felvetések.
Továbbá felkerült egy fotó is, amely félreértésekre adhat okot, ezért néhány dolgot pontosítsunk.
Kép 035.jpg
1. A kép az első hazai Mátrixról készült, 1 CF és két pendrive van bedugva.
Ez azonban csak a látvány kedvéért történt, a Mátrix egyszerre csak egy CF-et, vagy egy pendrive-ot tud kezelni. A pendrive-ok közül is csak a 2. jelű (ez van a Kempston csatlakozó felől) használható jelenleg. Az 1. jelű USB aljzatot nyomtató, vagy USB billentyűzet csatlakoztatására lehet majd felhasználni akkor, ha elkészül a jelenleg még hiányzó software .

2. A kétféle tároló közötti váltásra szolgál a felső kapcsoló. Azonban ez nem ilyen egyszerű, a Residost is cserélni kell. A csere lépései:

a. az alsó "UPLOAD" nevű kapcsolót a monitor felé kell billenteni, a Spectrum bejelentkezik.
b. LOAD"", majd a RESIDOS megfelelő ( CF, vagy USB) változatát beolvasni kazettáról.
c. követni az automatikusan elinduló program utasításait (UPLOAD kapcsolót a Spectrum felé billenteni, és enterezni. Ha a Spectrum hagyományos képernyője jelentkezik be újra, szinte biztos, hogy a beolvasott RESIDOS és a fölső kapcsoló állása nem volt azonos.

Az a-b-c lépéseket kell megtenni akkor is, ha a korábban működő Spectrum-Mátrix kettős valami oknál fogva nem indulna el (teleszemeteli a képernyőt).

Ez a pár mondat nem helyettesíti a Semi honlapján olvasható ZXMATRIX user manual (Rev 1.2)-ban leírtakat, ott részletesen megtalálható minden.

Csory a múlt héten ezt írta:
"23 éve a fél kezem odaadtam volna érte".
A fentieket végigolvasva, gondolom, megfontoltabban fogalmaz majd, de remélem, három ujjat így is megér.

Ma is elkészült egy Mátrix, kicsit módosítottam rajta.
Holnap teszek föl pár képet.

Üdv: Karcsi

Rotomat

forumadmin
Site Admin

Re: Mátrix élesztés

Hozzászólás Szerző: forumadmin » 2012.01.07. 20:01

Sziasztok!

Valaki elmondhatná magyarul, hogy mit kell tennem a ZX Matrix-al, hogy ne kelljen egy angiol nyelvű leirásból bogozgatnom,mivel nem értek annyira angolul.

Vagyis ha bedugom a Speccybe, és belkapcsolom, mi a teeendőm?
Nem ártana egy kicsit a laikusabbaknak is elmondani, hogy hogyan tovább?

Várom a választ! Köszönöm!

Üdv, Pista ha2nc

forumadmin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: forumadmin » 2012.01.07. 20:05

Szia!

Az alábbiakat kell tenned:

1. feltölteni a residos-t
2. az USB drive-ot vagy CF-et formázni: FAT16-os, max. 2G-s partíciók lehetnek rajta.
Mátrix kezelőszervek.JPG
Kicsit bővebben:
1. letöltöd a residos megfelelő verzióját, ZXUSB vagy ZXCF mátrixhoz.
2. az UPLOAD kapcsoló a gép felé legyen kapcsolva.
3. a funkció váltót a megfelelő állásba legyen kapcsolva: USB vagy CF (attól függően melyikkel szeretnéd használni)
4. LOAD"" (tzx betöltése)
5. egyszer csak kiírja, hogy kész és "remove upload jumper", ekkor az alsó (UPLOAD) kapcsolót kell átkapcsolni az ellenkező állásba.
6. reset után használható az eszköz.
7. residos parancsok leírása a http://www.worldofspectrum.org/residos oldalon.

Üdv,
Bali

forumadmin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: forumadmin » 2012.01.07. 20:06

Szia!

Aztán ha ezzel megvagy akkor még lesz pár teendő:

1. töltsd le és másold fel a pendrivera a pkginst.bas progit.

Innen: http://www.worldofspectrum.org/residos/packages.html

2. majd a TapeIO.pkg-et és a Taskman.pkg-et.

3. indítsd el a pkginst programot a speccy-n: load %"pkginst.bas": run

Aztán telepítsd a 2 modult külön-külön.

Üdv,
Bali

Zimi
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2014.03.25. 23:03

Sziasztok! Mostanára sikerült életre kelteni a Spectrum 48K-mat és használnám hozzá a Matrix-ot. Képességeiben azonos azzal, mint a témában itt látható képen, de pici kis kapcsolók vannak rajta és nem egymás alatt, hanem mellett. Semmi magyarázatot nem nyomtak mellé a burkolatra, kérlek, ki tudnátok segíteni?

Ilyen cuccom van:
Matrix_switches.jpg
Matrix kapcsolók
Sikerült feltöltést eszközölnöm, a hátsó kapcsolót használtam. A ZX Matrix CF tapot használtam a World of Spectrumról, de valahogy szerényebb bejelentkező képet kaptam, mint anno láttam Bali gépén:
Matrix_residos_logon.jpg
Matrix ResiDOS logon képernyő
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.03.26. 16:26

Otthon van egy skiccem róla Rotomattól, hogy melyik kapcsoló milyen. A képernyődön ZXUSB felirat van felül, tehát azt gyanítom, hogy a másik kapcsoló viszont USB-n áll vagy inkább az, hogy nem a cf tapot töltötted fel, hanem véltlenül az usb-st. Amúgy elsőre szerintem nem is rossz.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése