Másolóprogramok

Beszélgessünk érdekesebb Spectrum programokról...
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Másolóprogramok

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.04.15. 17:48

Elevenítsük már fel milyen másolóprogramokat használtunk, melyiket miért?
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Asimo

Re: Másolóprogramok

Hozzászólás Szerző: Asimo » 2014.04.15. 21:38

Kettő jut eszembe hirtelen:

Copier FM3 - ezzel kezdtem még 85-ben, nagyon tetszett a vele készített másolatokban az a jellegzetes csiripelés
Zotyocopy - később szerintem már csak ezt használtam, nem tudom melyik változata volt meg, de tetszett, hogy ezzel azokat is lehetett másolni, amit a CFM3-mal nem (túl nagy méretű adatblokk)

Arra nem emlékszem, hogy a turbós programokat mivel másoltuk. Lehet, hogy simán két-kazettás magnóval, aminek azért nem volt túl jó minősége, sajnos.

hpeter

Hozzászólás Szerző: hpeter » 2014.04.15. 22:45

Copier FM3 - én is ezzel kezdtem, majd, amikor megismertem Super 50K, utána mással már nem is másoltam.
Mondjuk nem voltam nagy program másoló, de nem tudom elképzelni, hogy mi lehet ennél jobb? Mindig, minden program belefért, szerintem zseniális progi.
A Spectrum Világ 2. száma foglalkozott vele részletesen.

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.04.16. 10:38

Üdv,

Hmmmmmmm....ki ne másolt volna :)

Sok másoló járt a kezem alatt....az első élmény a sinclair copy volt, aztán a csilingelős is, de zotyo is dolgozott sokszor. Az OmniCopy nagyon tetszett a scroll-ja miatt, de használni sose tudtam a turbo funkcióját. A Copy-86M volt a csúcsok csúcsa (hpeter 50K-sa, csak jó néven), tömörítve bármit megevett hosszban. Az volt a fénykor, csak későn :)

Életemben egyetlen olyan programom volt, amit kazettáról-kazettára másoltam, a Last Ninja 2. A turbo miatt nem ment semmivel, a másolat is hiába készült profi deck-ek közt, már sokadik lehetett, mert igencsak meg kellett küzdeni a betöltéssel. A muris az volt, hogy a magnót hasra kellett fektetni, úgy mindig betöltötte :)

Mennyi időnk is volt gondolkozni, álmodozni, beszélgetni a másolások alatt! Akármilyen pazarlásnak is tűnhet, de azok voltak a leghasznosabb órák.

Pgyuri

aboy
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: aboy » 2014.04.16. 11:18

ZotyoCopy - és azért mert 8 éves voltam és a nagyok (12 évesek) azt mondták :-)

Asimo

Hozzászólás Szerző: Asimo » 2014.04.16. 21:36

Utánanéztem ennek a Super50K, Copy-86M másolónak. Rájöttem, hogy ez volt nálam is aminél végül kikötöttem.
A WoS-on egyébként egy harmadik néven szerepel: Kovacs Copy és re-released as Copy 86M. Author: Kovács Tibor.

njozsef
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: njozsef » 2014.04.16. 23:06

Sziasztok!

Mi a The Key-el és az ISO-COPY-val kezdtük. Azért írtam többesszámot, mert akkor én még igencsak gyerek voltam és apám másolta a programokat, én meg csak néztem, hogy mit is csinálnak a felnőttek. :) Később aztán én is találkoztam a Super50K-val és az lett a favorit.
Miután 80K-ra bővítettem a Speccyt és rátaláltam egy, a +32K-t kihasználó másolóra. A nevére már nem emlékszem, és így hirtelen nem is találtam meg a Neten, de az rémlik, hogy egy vízszintes fekete csík mutatta, hogy mennyi hely van még a memóriában.
Mikor eladtam a 48K-s gépet és megvettem a 128-ast, szinte csak a BS Copyval másoltam. Ez is tömörített és kihasználta a 128-as teljes memóriáját. E mellett volt sok egyéb érdekes és hasznos funkciója is, pl. bele lehetett nézni a memóriába, így ha voltak tömörítés nélküli képek a programban, akkor azokat meg lehetett nézni vele.

Üdv, NJózsi

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.18. 10:02

Arra gondoltam, hogy jó lenne feleleveníteni ezt a témát és összeszedni pár szempontot is a másolóprogramok rangsorolásához.
Most nagyon vázlatosan próbálok feldobni pár szempontot:
- mi a legnagyobb kód ami másolható vele
- ROM rutint használ-e
- kényelmi funkciók (nyilván ez is részletezhető)

Remélem ti jobb szempontokkal fogjátok bővíteni a listát és a másolók listája is bővítendő. Majd felviszem egy google doc-ba, ami eddig összegyűlt. Ja és most alapvetően a kazettás másolókra lőnénk.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.18. 15:52

Ha minden igaz feltettem ide egy google táblázatot, amit elkezdtem babrálni:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

njozsef
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: njozsef » 2016.07.18. 23:23

Kiegészítettem a táblázatot 1-2 új szemponttal, rövidítéseket nem írtam hozzájuk. Én belevenném a kazettás másolók mellé a Microdrive és +3 disk másolókat is. Ezekből szerintem nem készült túl sok. Microdrive-ot kezelővel nem is emlékszem, hogy találkoztam volna. Ezek mellett lehetett, hogy készült RS232-t (IF1 és 128K/+2/+3) vagy az IF1 LAN-ját használó másoló is.

Válasz küldése