Docker Dan - titkos pont

Beszélgessünk érdekesebb Spectrum programokról...
Pgyuri
Speccyalista

Docker Dan - titkos pont

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2017.06.08. 21:02

Üdv,

Ha már a nyereményjátékból kimaradok, a WoS random játékait nézegettem, ahol ezen akadt meg a szemem, mivel a kiadás éve ismeretlen. Gondoltam ellenőrzöm, hátha valahol el van dugva, de a dátum helyett egy kis titkos hátsó ajtót találtam a játékban, amelyet nem is volt olyan egyszerű aktiválni. Kinyitni az ajtó feszítővassal (értsd megkerüléssel) 5 perc volt, de az nem az igazi megoldás. Engem az érdekelt, hogyan nyitotta ki a programozója, milyen cselt talált ki. Hiába néztem a programkódot egy jó ideig, nem bírtam megérteni, hogyan is működik, majd aztán a kitartás meghozta gyümölcsét (feltörési részletekkel nem untatom az olvasókat).

A menüben 1 KEYBOARD, 2 KEMPSTON, 0 START GAME opciók között lehet választani, semmilyen más gombra nem reagál, nem csinál semmit. Memóriát kár POKE-olgatni, ahhoz sincs köze a bejutásnak - bár erre láttunk már példát a MUZIXnál.

Végül sikerült megfejteni a titkát az ajtó zárjának. Szépen sorban kell nyomni az 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 választást a menüben, majd indítható is a játék, mire megcsodálhatjuk, hogy miként üdvözli a program programozóját és milyen extrát kínál neki.

Aztán, ha már ennyit kutakodtam, egy BUG is szembejött. A menüben nem érdemes más gombokat nyomkodni, mert azokat hibából eltárolja a memóriában sorban, így kitartó mellényomkodással pár perc alatt felülírásra kerül programkód is, ami aztán szép csillogó-villogó meglepetéseket (lefagyásokat) ad. Javítani nincs értelme, annyira nem jó a játék, bár a hangeffektje egész szépen szól.

Pgyuri

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Re: Docker Dan - titkos pont

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.06.08. 22:00

Hát ez a te döntésed volt...

Előbb a WOS-on lettem figyelmes a postodra, még írtam is Skype-on, hogy velünk mi lesz, de aztán itt is észrevettem (ha jól működik ez értesítő akkor emailben 22:00-kor jött volna az értesítő.

Kipróbáltam, nyilván működik! :) Nyilván azért is kerülhetett be, mert egyébként reménytelen átjutni már az első pályán is, legalábbis nekem. :) Valamit nagyon rosszul csinálok, mert miután felveszem a valamit, meg a kalapácsot a végén ugrom és mindig csak a fehér valamire sikerül és végem is.
dockerdan_p1.PNG
Ráadásul valami hihetetlen idegesítő zene megy alatta...

Innen érhető el ez a csoda:
http://www.worldofspectrum.org/infoseek ... id=0001414
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.06.09. 08:31

Ez mekkora, kincset találtál! Gratulálok!
Az 122222222222211, az erőltetve amúgy 12 kettes és 1 egyes, ahogy a sorozat magáról állítja, de csak nagyon erőltetve :)
Egyébként minek vezérlésválasztás, ha amúgy is használható a bill. és a Kempston is, bármit választok. Bár jobban megvizsgálva a billentyűzet inkább nem működik, mint működik, mert az ugrás és a séta egyszerre nem használható, Kempstonnál viszont igen.

Üdv
m/zx

Bali, csak jó helyről kell nekirugaszkodni! :)

mezei
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: mezei » 2017.06.09. 10:38

Bali írta:
2017.06.08. 22:00
egyébként reménytelen átjutni már az első pályán is, legalábbis nekem. :)
Szerintem is lehetetlen, ezért bepötyögtem az elérhető POKE-okat, teljesítettem az első szintet, a játék elkezdte növelni a pontjaimat, feltételezem, hogy valami bónuszszámítás alapján, azóta is számolja, most 9.5 milliónál jár, de nem akarja abbahagyni :) Valószínűleg az ütötte ki szegényt, hogy 1000 megmaradt idővel teljesítettem a szintet.

Üdv
m/zx

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2017.06.21. 09:20

Ha valaki nem vette volna a fáradságot... :)
DOCKERDA.gif
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése