Várúr

Kutassunk fel minden magyar fejlesztésű ZX81/Spectrum programot!
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Várúr

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.07. 17:00

Ezt a remek darabot még korábban E.Laszlo küldte nekünk. Találkoztatok vele akkoriban?
VARUR.TAP
(39.95 KiB) Letöltve 61 alkalommal.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei

Re: Várúr

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.07. 19:00

Klasszikus várúr-menedzser játéknak tűnik :)
Nincs hozzá valami infó?

Üdv
m/zx

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.07. 23:51

Hát csak ami a programban van, sajnos a szerzője sincs meg.
Viszont Erdei Gyurinak készülhetett. :)
Csatolmányok
VARUR.gif
SCREEN
ErdeiGyurinak.gif
kódrészlet
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.08. 10:28

Bali írta:Hát csak ami a programban van, sajnos a szerzője sincs meg.
Viszont Erdei Gyurinak készülhetett. :)
Akkor a küldő E.László teljes neve Erdei László lenne? Mikor küldte? Hol találta?

Üdv
m/zx

E.Laszlo

Hozzászólás Szerző: E.Laszlo » 2016.07.08. 20:30

Nem Erdei László vagyok... :-)
Én is kaptam a játékot egy emberkétől, nagyon régen. Sajnos az e-mail címet elvesztettem és a levelezést is amit vele folytattam. Megvan a neve és a 15 évvel ezelőtti lakcíme. :-)

Állítólag az egyik barátja írta.
Nem akarom publikalni nevet es lakcimet itt a forumban, szemelyi jogok miatt.

Legrosszabb esetben elmegyek majd a lakcímére. :-)

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.09. 08:14

Akkor nyilván Erdei Gyuritól kaphattad. :) Esetleg Facebookon rákereshetnél.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

E.Laszlo

Hozzászólás Szerző: E.Laszlo » 2016.07.09. 11:24

Akitol kaptam azt Kovacs Zoltannak hivtak es jobban utannaszamolva 20 eve volt.
Nem hiszem, hogy meg tudnam kapni facebookon. Eleg sok Kovacs Zoltan van. :-) Soha nem lattam ot, postan kuldte el.
A jatekot a Bud Spencer-es Zsoldoskatona film is ihlette. Meg a jatek eleg errosen magyar. :-)

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2016.07.09. 18:32

E.Laszlo írta:Akitol kaptam azt Kovacs Zoltannak hivtak es jobban utannaszamolva 20 eve volt.
Nem hiszem, hogy meg tudnam kapni facebookon. Eleg sok Kovacs Zoltan van. :-) Soha nem lattam ot, postan kuldte el.
A jatekot a Bud Spencer-es Zsoldoskatona film is ihlette. Meg a jatek eleg errosen magyar. :-)
Hát igen, a név Kovács Zoltán esetében nem segít...
Végül is BASIC játék, szóval nem lesz olyan nehéz rájönni, hogy mit is kell benne csinálni, csak rá kell szánni egy kis időt. Már az is valami, hogy tudjuk, mi alapján készült a játék. Poén, hogy keresgéltem a googlen Ettore Fieranoscaról, rá is jöttem, hogy a neve a játékban el lett írva, mert az igazából Fieramosca. De az nem esett le, hogy a Zsoldoskatonában Bud Spencer őt alakította. Milyen jó lett volna kiadni a játékot 1988-ban, ha tényleg akkor készült, hiszen akkor még a Bud Spencer/Terence Hill filmek voltak a kasszasikerek.
v.jpg

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2016.07.09. 22:07

De jó, hogy előkerült a kazetta borítója. :)
Már csak a szerzőt kell felkutatni. Majd jól megkaphatja.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2016.07.28. 15:30

Üdv,

Jó kis program :) Rengeteg munkát fektettek bele a szerzők, nem is értem, mi vezérelte őket. Ha eladásra készítették, akkor miért nem jelent meg szakmai lapban, esetleg SpV-ben a hirdetése. Mivel "űsmagyarot beszí", így külföldi kereslet nem lehetett rá, lefordítani meg igencsak küzdelmes, mert a Basic szerkesztővel jó sokat el kellene bíbelődni.

Nézzük szakmai szemmel...

1.5-ös verziót mutat, mögötte a dátummal, ami 1989. június 21.-i. Ezek szerint az 1988-as dátum a bejelentkező képen az első változatot rejti és legalább 2-3 javítást ért meg.

Az Erdei Gyurinak szóló programsor ki van REM-elve, ami mindenképpen arra utal, nem csak egy belső, barátnak írt program, hanem valamiféle üzleti elgondolás rejtőzött mögötte. A BASIC védelem nélküli, még a legalapabbat sem tartalmazza, amiből arra következtetek, hogy ez sem kiadásra volt tervezve. Ezt több dolog is alátámasztja ... ezeket majd ***-al megjelölöm később.

Maga a program szép nagy, hemzseg a memória takarékos utasításoktól, ami nem csoda, hiszen mindössze 7000 byte-nyi hely van mögötte, ami szépen el is fogy a futás alatt.

A programozók igyekeztek művüket REM-ekkel is ellátni, bár ezek csak a fő eljárásokra szorítkoznak. Munkájukhoz rendelkeztek Interface I-el és microdrive-val, mert a mentés-ellenőrzés még benne maradt ***[végleges műből törölni illik]

E mellett számos fejlesztési eszközt is benne hagytak, mint például sortartomány törlő szubrutint, ON ERROR GOTO részt (ez nincs a Spectrum alap BASIC-ben, de nagyon szép megoldást csináltak!), amely még kiegészül ON ERROR ON és OFF lehetőséggel.***

Ismerték a rejtélyes INPUT ; utasítást, amely a scroll? kérdést tudta POKE ismeretek nélkül megoldani. Nagyon különleges dolog!

Mókás az "Új játék" kérdésre választott "N"em esetén lefutó BORDER USR BIN utasítás. Ez 3 byte-on oldja meg a RANDOMIZE USR 0-át, amely így leírva 9 byte-ot foglal.

Kicsit szíven ütő az egyik változó, amely a GECI nevet kapta. Most modhatjuk, hogy rossz az, ki rosszra gondol, mert ez a GErmánokCIme változó takarékos rövidítése, de nem az (szerk. ehhez lehetne még sztorizni, de nem nyomdafestékes). Bizonyítja, hogy egy REM is rejti magában a GECI comes szöveget....vajon melyik népcsoport lehetett, mert a germánok nem, azok helyesen leírva szerepelnek.

Szintén szép megoldással került be a BASIC programba a betűkészlet és pár fejlesztői gépi kódú programocska, amelyek benne ragadtak.***

Összességében a program nagy munkával készült, rengeteg időt és energiát fordítottak rá és biztos jól el lehet vele játszani. Pár próbálkozás után abbahagytam, mert sose szerettem ezeket a típusú játékokat, de minden tiszteletem a készítőié.

Pgyuri

Válasz küldése