Új játék - Ishido: The Way of Stones

Kutassunk fel minden magyar fejlesztésű ZX81/Spectrum programot!
mezei

Re: Új játék - Ishido: The Way of Stones

Hozzászólás Szerző: mezei » 2015.10.01. 11:47

Sziasztok!

Kapitány, a fordításod adta meg azt a lökést, ami elindította a játék elkészültét!
Nem azért, mert új és teljesen ismeretlen dolog volt számomra a gépi kód, hanem inkább olyan volt mintha kiolvasztott volna bizonyos emlékeket, melyek ahogy szabadra kerültek, meglehetősen nagy aktivitást mutattak. Ez nem ment azért gyorsan, begépelgettem a példákat, futtattam, javítgattam, néztem a változásokat... De sok még a homályos, sőt a sötét folt is, úgyhogy várom a folytatást! A lényeg, hogy egy ilyen játék összerakásához nem kell mindent tudni, valószínűleg sok mindent meg lehetett volna egyszerűbben csinálni, de szerintem nem az a lényeg. Nem szeretem a tökéletes dolgokat, ezért nem is fogom a hibáimat javítgatni, új verziókat megjelentetni, ahogy manapság szokás.
Egyébként komoly fejtörést okozott egy "alkotói környezet" kialakítása. Ezen azoknak a programoknak a beszerzését, belakását értem, amiket használnom kellett a program írása közben. Ez utólag nem tűnik már jelentős dolognak, pedig napokat kínlódtam azon, hogy pl. egy asm fájlból, hogy a fenébe lesz futtatható állomány, akár kazettás, akár snapshot típusú. Használtam pl. (és nagy köszönet érte) mopi fontgenerátorát. Aztán grafikához a SevenUp-ot, a ZX-Paintbrusht. De írnom kellett az egyszerűsítés kedvéért olyan progit, ami a sevenup fájlból bint csinál a színek nélkül, meg bin-eket öszefűző progit, ami számomra jobban használható, mint az elérhetőek. Ja, meg bin-ből asm átalakítót. A program szerkesztéséhez Crimson Editort, a fordításhoz PASMO-t, teszteléshez mindenféle emulátorokat és egy 48K-s valós gépet használtam. Tapir-on keresztül játszottam át az anyagot a valós gépre. Azt hiszem ennyi, más nem kellett.

Üdv
M/ZX

Zozosoft
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2015.10.01. 21:53

Bali írta:Zozókám, még nincs kész a port? :)
Egy gyári kiadás csak szebb lenne :-)

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2015.10.02. 08:11

Zozosoft írta:[
Ezen szerintem könnyen lehet segíteni :-)
Hallgatlak :)

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2015.10.02. 13:23

Sziasztok!

Amitől tartottam, bekövetkezett. Volt egy hiba a játék végén, amit javítanom kellett.
Amikor vége a játéknak, megnézheted utoljára a táblát, majd válaszolnod kell, hogy akarsz -e új játékot kezdeni, ott nem lehetett továbbmenni egy primitív hiba miatt, a hibát javítottam. Elnézést kérek érte!

Üdv
m/zx

csege
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: csege » 2015.10.02. 17:14

Mezei Mester ne bánkódj, ennél nagyobb bakik is voltak anno piackésznek tartott, és pénzért árult termékekben is :)
mellékesen megvan az első sikerélményem is: sikerült gixer nélkül kiürítenem a zsákot! :)
kis lépés az embernek, de még kisebb az emberiségnek :)

(c)

Zozosoft
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2015.10.04. 17:42

mezei írta:Hallgatlak :)
Esetleg akadhat tartalék gépem jutányos áron eladó :-)

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2015.10.18. 20:24

Sziasztok!

Két javítást kellett eszközölnöm, bár egyik hibát sem jelezte senki :)

1. Az útmutatóban Space az alapértelmezett tűz gomb, a játékban az M volt, most mindkét helyen a Space lett.
2. Nem működött a Sound ON/OFF funkció azon egyszerű oknál fogva, hogy teljesen megfeledkeztem róla

Sikerült már valakinek szép értékelést kapnia? :)

Üdv
M/ZX

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2015.10.19. 09:57

mezei írta:2. Nem működött a Sound ON/OFF funkció azon egyszerű oknál fogva, hogy teljesen megfeledkeztem róla

Sikerült már valakinek szép értékelést kapnia? :)
Én kedvelem a logikai játékokat, de még értékelhető eredményt nem értem el szerintem, illetve mit tekintünk már jó eredménynek? :)

Az emu-t szoktam némítani, ha kell, illetve a gépembe is ki van kötve a buzzer. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei

Hozzászólás Szerző: mezei » 2015.10.19. 10:18

Az első jó eredmények határa kb., mikor a teljesítményed értékelése: DO NOT BE TOO PROUD OF THIS! (azt hiszem 1200 ponttól).
Később, mikor jobban megy a pakolgatás, akkor már könnyen elérhető az AN ACCEPTABLE PERFORMANCE értékelés (2000 ponttól).

Válasz küldése