Magyar eszközök emulációja

Sinclair-es emulátorok használata...

Támogatnád-e anyagilag az implementálását valamely emulátorba a magyar eszközök támogatását?

Nem, úgy hülyeség, ahogy van!
1
25%
Igen, kisebb összeggel szívesen támogatom (1000-5000Ft)
2
50%
Igen, akár nagyobb összeget is szánnék ezen nemes célra (5000-10000Ft)
1
25%

Szavazatok száma: 4

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Magyar eszközök emulációja

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2014.09.04. 00:24

Na ez itt most OFF :-) de ha már levelezgetsz, SpeccyDOS-t nem lehetne valamelyik emuba beletenni?

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Re: Magyar eszközök emulációja

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.09.04. 07:40

Zozosoft írta:Na ez itt most OFF :-) de ha már levelezgetsz, SpeccyDOS-t nem lehetne valamelyik emuba beletenni?
Dehogynem, már én is gondoltam erre, ahogy válaszolnak elkezdem forszírozni a témát.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.09.04. 10:50

De ha már elkezdünk ezzel foglalkozni, akkor nemcsak a SpeccyDOS-ra fókuszálnék, hanem mindenre, de fontossági sorrendben a SpeccyDOS az élen áll.

SpeccyDOS (4.x, 5.x)
ZXSM
G-tech interface
MicroTeam Disk interface

Ha eszetekbe jut még valami, írjátok meg.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.09.04. 11:00

Gyanítom, hogy a két szép szemünkért nem fektet be valaki ennyi munkát, de talán ha valahogy megtámogatnánk a fejlesztést, akkor kivitelezhető lenne. Ehhez feldobtam egy kis szavazást is.

Én első körben az alábbi emulátorokra gondoltam:

Spectaculator
Fuse
EightyOne
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2014.09.04. 12:10

Üdv,

El kéne árulni magamfajta egyszerű magnósnak, hogy van olyan Spectrum program jelenleg, amely csak SpeccyDos alatt futtatható, csak azon tölthető be és akkora kincset rejt, amit az emulátor felhasználó nem tud nélkülözni élete során ?

Mert ugye valamit emulálni csak akkor érdemes, ha valamiért csak eredeti gépen érhető el. Ha jól értettem valaha eddig hallott összes információt a lemezes rendszerekre vonatkozóan, annyi volt a lényegük, hogy nem kellett 5 percig tölteni a programot. Ez az emulátorok korában már nem néz ki túl nagy akadálynak...

A TR-DOS emulációt megértem, mert bolond orosz fanatikusaink publikálnak zseniális játékokat, amelyek csak így tölthetők be.

De létezik ilyen az említett, csak szűk körben elterjedt eszközökön ??? és hogy ezért még fizetne is valaki ...... inkább utalja a számlaszámomra, írok neki érte Pac-man-t vagy Tetris-t :)

Pgyuri

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.09.04. 12:45

Egyrészt igazad van ugyanakkor mégsem.

Igazad lehet abban, hogy nagyon specifikus SpeccyDOS programok nem születtek, de azért van egy csomó SpeccyDOS rendszer szoftver, amit azért érdemes megmenteni. Aztán ki tudja mi kerül elő...

Ugyanakkor az emulációnak egyrészt az is célja, hogy valódi eszközök nélkül is kipróbálható legyen az eszköz, lehessen használni, mintha egy igazi konfig előtt. Másrészt én túlmennék a próbálgatáson és a fejlesztésre gondolnék elsősorban, Azaz gyártottunk egy SpeccyDOS 5.x-et, egy ZXSM-et, ami fejlesztgetünk is vagy majd fogunk és nagyon jó lenne, ha léteznének ezek is emulátoros környezetben. Tudom minek, de akkor ilyen erővel törölhetnék a sinclair.hu-t is, meg a fórumot. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Zozosoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zozosoft » 2014.09.04. 13:06

Ha lenne emulátorban, akkor például könnyedén lehetne olyat csinálni, hogy mondjuk a Speccyalista TOP100 játékot átkonvertálni SpeccyDOS-ra, így létrehozva egy induló lemezkép készletet amivel lehetne a valódi gépen a valódi SpeccyDOS-t használni.

No meg ott van vagy 100 lemezmentés amiket végig kéne mazsolázni, hogy mi van rajtuk. Ha jól emlékszem TFF demók már kerültek innen elő, amiket talán Edy konvertált át TZX-be?

Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.10.22. 16:15

Eddig egyelőre még csak nem is válaszoltak a leveleimre, de még csak egy nemleges választ sem.

Közben az jutott eszembe, hogy az ep128emu-ba nem tudnánk beemeltetni ezt a funkciót? Oda talán lenne kapcsolatunk, nem? :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Válasz küldése