ZEsarUX a NEXT emu

Sinclair-es emulátorok használata...
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

ZEsarUX a NEXT emu

Hozzászólás Szerző: Bali » 2020.03.05. 17:55

Ha jól sejtem ez a legjobb emulátor, ami NEXT-et tud emulálni, amúgy más Sinclaireket is, meg ULAplus-t is.

ZEsarUX: Next emulator

Innen lehet letölteni

Akinek van tapasztalata vele, meséljen, hogy milyenek a jó beállítások, már ha vannak.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

mezei

Re: ZEsarUX a NEXT emu

Hozzászólás Szerző: mezei » 2020.03.06. 07:58

Bali írta:
2020.03.05. 17:55
Ha jól sejtem ez a legjobb emulátor, ami NEXT-et tud emulálni, amúgy más Sinclaireket is, meg ULAplus-t is.

ZEsarUX: Next emulator

Innen lehet letölteni

Akinek van tapasztalata vele, meséljen, hogy milyenek a jó beállítások, már ha vannak.
Ha olyan a Next emulációja, mint a többi Sinclair gépé, akkor annyira nem jó még a helyzet. Cesar Hernandez Bano, a szerzője nagyon lelkes, tisztelem a munkájáért, rengeteget javít egy-egy megjelenés között, de mintha túl nagyot akarna markolni, egyre több funkciót akar belepréselni, ami pedig már benne van, az vagy el van dugva, vagy még nem működik igazán korrektül. Pl. nem próbáltam még olyan verzióját, ahol lett volna tisztességes, szakadozásoktól, zajoktól mentes hang, pedig ezt sok emulátor tudja, nem lehet annyira nehéz megvalósítani.

Zimi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2020.03.08. 08:57

Én minimálisan próbálgattam, a hanggal nekem is mindig gondom volt, illetve nálam nem ment a 32-nél több karakter/soros betűméret Next módban. Mondjuk már rég néztem, vagy fél éve legalább. Attól még Kudos to Cesar, persze.
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

vandor

Hozzászólás Szerző: vandor » 2020.03.12. 14:20

Sziasztok,

Next esetében két emulátorról tudok, az egyik a már említett Zesarux, a másik pedig a Mike Daily féle Cspect.
Link: http://dailly.blogspot.com/2020/01/cspect-v2125.html

Egyik emulátor sem tökéletes sajnos.
- A Cspect nagyon jó hardware fronton, a kép és a hang emuláció is nagyságrenddel jobbnak tűnik mint a Zesarux-é.
- A Zesarux viszont "pontosabbnak" tűnik, több program indul el rajta mint a Cspect-en.

A Cspect szerzőjénél látszik hogy igazándiból azzal foglalkozik ami éppen érdekli, ő sem akar "tökéletes emulátort" alkotni.
Egyszer pl. észrevettem hogy nem működött a CP/M első bootja mert az akkor kötelező file import megakadt file elérés miatt.
(Úgy érzékelte hogy nincs egy file ott pedig ott volt.) Amikor szóvá tettük a csoportban, az volt a válasza hogy ja, igen, van valami file hiba,
de nem tűnik fontosnak, nem is nagyon tervezi a javításást a közeljövőben (vállrándítás)....
Most éppen egy Next-es raycast engine-be öli az idejét, szóval nem tudom mikor jelenik meg a CSPect következő verziója.

A Zesarux-al kapcsolatban mezei kollega már megírta a helyzetet a szerzővel kapcsolatban.
Én levelezgettem Césarral, egy két hiba folytán ami a fordításból adódott. (Windows alatt forrásból fordítom a programot.)
Azt válaszolta a windows alatti hanproblémákra, hogy sok fejfájást okoz neki, nincs is fizikai windows-os gépe, csak virtuális
és a windows programozáshoz sem ért annyira. Nehezíti fejlesztést hogy a Next rom-ja sokszor változtatja a cpu segítségét.
Reméli azért hogy idővel sikerül megoldania a problémát. (De szerintem nem dolgozik rajta intenzíven)

Annyit a szerzők védelmében azért megírnék hogy mindketten teljesen ingyen (gondolom a szabadidejükben) dolgoznak,
illetve eléggé mozog alattuk a Next rendszere mivel eléggé intenzíven halad a rendszer/firmware/NextOS fejlesztése.
Most egyébként ott tartunk hogy egyik emulátor sem fut a legújabb 1.3-as distro-val (csak az 1.2-es működik)
Remélhetőleg idővel utánahúzzál az emulátorokat a rendszerhez.

Azért a rendszer nézegetésére, kipróbálására szeirntem ezek az emulátorok is tökéletesen alkalmasak és
segítenek hogy eltöltsük az időt ameddig a next megérkezik végre.

Hát ezek a tapasztalataim emuláor fronton.
Bocs a hosszú post-ért.

Üdv,

vandor

Zimi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2020.03.12. 18:12

Köszi a részletes leírást!
Én azt tapasztaltam a ZEsarUX-szal, hogy Linux alatt (Mint) is volt pattogás a hangban, vagy valami gixer.
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

Válasz küldése

Vissza: “Emulátorok”