SpectraNet

Minden ami Spectranet...
Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Re: SpectraNet

Hozzászólás Szerző: Bali » 2020.06.03. 19:39

Csaba a hardverről itt találsz infókat. Ez alapján nem lehet elindulni a replika kapcsán. Amúgy ezekből az alkatrészekből mennyi lehet minimum előállítási költsége?

Én azért látok benne fantáziát, de nem a facebook kliensben, hanem sokkal inkább a TNFS közeli élményekben. Egyrészt így van egy háttértárolóm, a helyi hálózatomon elérhető fájlszerver, amit elég könnyen lehet így használni, kb. mint egy divMMC vagy ZXCF, csak nem kell hozzá kártyára másolgatni, publikus TNFS szervert pedig szeretnék indítani, most keresem, hová tudnám hostolni.

Egy multiplayeres spectrum játék se lenne kutya! :)

Dylan Smith hozzád hasonló kreatív figura, nyilván a sorozatgyártás nem a legkedvesebb elfoglaltsága. :)
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

csaba
Alapító tag
Rádióamatőr hívójel: HG5BMU
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csaba » 2020.06.04. 16:46

Igen, én is azon a linken tájékozódtam.
Az ár igazából egy kis darabszámú gyártáshoz és felszereltséghez megfelelő lenne,
azt jelentősen csökkenteni csak egy minimalista kialakítással lehetne.
Mint írtam feleslegesen bonyolultnak tartom az illesztőt, ami főként a más bővítésekkel, háttértárakkal való kompatibilitás miatt lett ilyen, és biztos jó kihívás is volt a tervezőnek így összehozni.

csak mint ethernet illesztő egy hálózati adattárhoz vagy nethez, ami magában is használható háttértár eléréshez, betöltéshez, ezt nem igényelte volna.

ezen kívül nem tartom technikailag hozzáillőnek a spectrumhoz cpld-t, fpga-t, rpi-t bővítésnek használni.

fantázia lenne benne, na nem abban, hogy otthon mentegessek egy saját fileszerver-re, vagy akár Baliéra,
hanem jó lenne nagy darabszámban elterjeszteni, hogy a programozók is lássanak fantáziát többszereplős játékok és más programok(pl chat, email) írásában. ennek azonban igen kicsi az esély, ennyire bonyolult dolgokra nincs idejük a felhasználóknak.

mondhatjuk, hogy 20-30év lemaradásban van az ötlet. :)

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2020.06.06. 22:54

csaba írta:
2020.06.04. 16:46
Mint írtam feleslegesen bonyolultnak tartom az illesztőt, ami főként a más bővítésekkel, háttértárakkal való kompatibilitás miatt lett ilyen, és biztos jó kihívás is volt a tervezőnek így összehozni.
Mondjuk nem kompatibilis a divMMC-vel és egyéb olyan cuccal, ami bármit is belapozgat.
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

csaba
Alapító tag
Rádióamatőr hívójel: HG5BMU
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csaba » 2020.06.07. 09:56

pedig a fenti leírásban a belapozós bővítésekkel kompatibilitást említi.
A spectranet továbbmenő csatlakozójára kell dugni ezeket.
mondjuk divmmc-ből is van vagy egy tucat fajta, nem ismerem részletesen a belső lelkivilágát, de nem biztos, hogy belapozós elven működik, ahogy a mátrix meg a cf-sem

Közben utánanéztem, a divide belapozós technikájú, a divmmc meg az utáni fejlesztés, lapozási módja kompatibilis a dividével.

Válasz küldése

Vissza: “Spectranet sarok”