ZX Spectrum Vega

Mi a helyzet a klón piacon?
Bali
Site Admin
Kapcsolat:

Re: ZX Spectrum Vega

Hozzászólás Szerző: Bali » 2015.01.30. 11:31

-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Zimi
Speccyalista
Kapcsolat:

Re: Vega

Hozzászólás Szerző: Zimi » 2015.06.02. 15:21

Hogyé' adja?
10-féle ember van, aki érti a bináris aritmetikát és aki nem.

z0d
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: z0d » 2015.06.29. 16:53

Zimi írta:Hogyé' adja?
100 font + shipping

aboy
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: aboy » 2015.07.20. 16:34

FpgaJoco
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: FpgaJoco » 2015.07.21. 06:03

Kíváncsi voltam a képességeire.. és hát csak kihozták cvbs kimenettel. 2015-ben.
És még meg is magyarázza....
" As Chris, one of the Vegas designers, explained, they chose Scart over HDMI partly because there was no real benefit graphics-wise in seeing blocky Spectrum pixels in HD, and partly to keep the cost down – the chips used on the hardware already had the capability to export to Scart and so adding HDMI would only increase the production costs."
Nem vitatom a cvbs nosztalgikus mivoltát, de attól még az nem jó. 30 éve sem volt jó, és most sem az.

joco

buddhasoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: buddhasoft » 2015.07.25. 17:00

Igazad van Jocó, de a Vega kész van és lehet kapni. Neked és nekem ugyanaz a bajunk - szeretnénk valami igazán jót csinálni, de se pénzünk se sok minden másunk. Ez meg van. Én kicsit akkor adtam fel, amikor rádöbbentem, mennyi emulátor van, hányféle okoskütyüre, ami mind spectrum. Nyilván a bluetoothos billentyűzet volt az utolsó, amire megdobbant a szívem - a gombok egyszerre történő nyomásának lehetősége miatt. De ennyi. Akarhatok én valami igazán jó kis DIY gépet összedobni - ha a kutyának sem fog kelleni. Dinoszauruszok lettünk. Belőlünk még megpróbál a piac mindent kifacsarni.
(c) 1986 BUDDHA SoFtWaRe HUNGARY

FpgaJoco
Speccyalista

Hozzászólás Szerző: FpgaJoco » 2015.07.25. 18:07

Igazad van, és nem (is). Valóban, amit csinálok, soha nem lesz piacképes, de nem is ez a célom. Végigmenni az úton, az az igazi élvezet, nem a célbalrérés. És egyébként pont ezen a héten léptem egy nagyot. Sikerült megoldani - persze mások munkája segítségével -, hogy a HDMI kimeneten megjelenjen a hang is. Ez így csak egy mondat, de ezzel a problémával két éve küzdök, és most látom az alagút végét. Az érzést nem adnám 100 vega áráért sem. Ez nekem KURVA nagy dolog. Szerintem érted, mire gondolok.
Egyébként annak idején ott volt pl a c64dtv, mint kommerciális termék, 3000 Ft-ért lehetett kapni. Mégsem váltotta meg a világot.
Az a helyzet, hogy dinoszaurusznak lenni jó.

buddhasoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: buddhasoft » 2015.08.03. 03:16

Na ja.. értem és értékelem az eredményeidet. De sokszor gondolok rá, hogy a mai ifjúságnak nincs hardver közeli élménye. Van valamilyen gép (PC tablet, telefon), ami folyton változik, van valamilyen oprendszer, ami szintén, de nincs semmi amin az alapokat jól el lehetne magyarázni. Én ilyen hobbigépen töröm a fejem jó ideje. Lehet, hogy több szem alapon valamit közösen is ki lehetne hozni, de lehet, hogy te vagy én találunk valamit - vagy éppen más. De kérdés mi magunk milyen alapokból építkezünk? És itt sok a kérdőjel, hiszen mi nem gyártunk - csak alkalmazunk. Nem mellesleg - konyhakész mikrogép nincs a piacon. A hardver méltatlanul lett hátrébb sorolva. Vannak persze mikrokontrollerek, de ezekhez is irdatlan mennyiségű oprendszer függő háttérszoftver kell, ami avul . Nem beszélve az adathordozókról és kommunikációs felületekről.

csaba
Speccyalista
Rádióamatőr hívójel: HG5BMU
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csaba » 2015.08.06. 12:43

Mikrogép:

Én legalább 8éve foglalkozok pic kontrollerekkel, azóta

-ugyanazok a kontroller típusok beszerezhetőek
-ugyanazt a fordítóprogramot használom
-ugyanaz az égető és programja működik
-az kompatibilis uj típusokba majdnem teljesen vagy kis módosítással a forrás lefordítható.

nem használok nagy fejlesztőrendszert, txt editorban programírás, majd csak a fordítás és programozás.
Igaz nem teljesen konyhakész mikrogép, de az alacsony szintű programozás, hw közeli élmény megvan.
a beszerezhető univerzális fejlesztő panelek nagyon-kezdetnek jók, de a tényleges használathoz az adott célra ugyis sajátot kell majd készíteni legalább dugdosós panel szinten, az még hardwerebb.
Ugyazezekkel a feltételekkel szerintem az AVR-től az FPGA-ig lehet ismerkedni.

buddhasoft
Speccyalista
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: buddhasoft » 2015.08.06. 20:24

Igazad van, de nem egyről beszélünk. Egy mikrokontroller más mint egy régi "PC". Ott adva volt minden hardver, "csak" egy minimális BASIC ismerettel is azonnali kép és hang és egyéb élményekhez lehetett jutni. A mikrokontrollerekhez azért mélyebb tudás szükségeltetik, nem beszélve a sok kiegészítőről, szerszámról. A régi mikrogépek éppen ebben voltak szerintem zseniálisak. Azonnal használhatóak voltak és ezzel vonzották be azokat akik többre vágytak, de mindemellett magukban is sokat értek azoknak, akik akár csak játékélményhez szerettek volna jutni. Az akkori alkatrészek kézzelfogható és látható méretűek voltak. Manapság már egy ellenálláshoz is elektronmikroszkóp kell lassan.

Válasz küldése