Bluetooth ZX Spectrum 2014 - Elite Systems

Ismerkedjünk a különféle régiés új Sinclair klónokkal...
kpbendi

Spectrum retro gép

Hozzászólás Szerző: kpbendi » 2012.03.23. 11:09

Pgyuri írta:Üdv,

Igazából nekem abszolút nem számít, hogy belül mi ketyeg a gépben, így örülök, ha olyan eszközök készülnek, amelyek beleférnek a régi dobozba és ráköthetők új tévékre is (modjuk nekem még mindig hagyományos tévém van). Számomra csak azt oldják/oldjátok meg, hogy a gumigombok legyenek és lenyomásuk a régi legyen, vagyis semmi kattogás/reccsenés.

Remélem, hogy a közeljövőben megjelenő Spectrum retro gép, amit valahol láttam hirdetni betölti majd ezt a szerepet. Ha igen, akkor már most gyűjtök rá.

Pgyuri
Ha jól tudom a spectrum retro gép gyakorlatilag egy bluetooth gumi billentyűzet lesz, viszont így magát a gépet úgy lehet a TV-re kötni, mint egy játékkonzolt, így a dobozolást is le lehet egyszerűsíteni, és kábelekkel is csak egyszer kell gubancolni. Bár ha jobban belegondolok, hogy ha már van speccy bluetooth billentyűzet, akkor egyszerűbb egy már meglévő konzolra (pl. ps3) emulátort fejleszteni és az eredmény kb. ugyanaz.

Pgyuri
Alapító tag

Re: Spectrum retro gép

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.03.23. 11:52

Üdv,

No ez végre egy JÓ ötlet, az igazi megoldás valóban ez lenne számomra:

ZxBox: Ez tartalmazza magát a Spectrum emulátort, amelyet közvetlenül a TV-re kötök és amelyben tárolom egy SD kártyán a játékokat TZX formátumban.
ZX Spectrum: Ez vezetéknélküli kapcsolattal kommunikál a ZxBox-szal, amely kétirányú kommunikációt biztosít.

1: A lenyomott billentyű elküldése
2: A kiadandó hang fogadása és kiadása a belső,eredeti buzzer-en (lásd pl. Wii vezérlő beépített hangszórója)

TV |------| ZxBox <===========================> Spectrum doboz

Ezzel a fotelból játszhatnék eredeti billentyű-érzékeléssel minden számomra fontos játékkal.

Sajna egy nagy bökkenő lenne, hogy maga a Spectrum billentyűzet nem alkalmas az emulátorok vezérlésére (funkcióbillentyűk, CTRL, ALT hiánya), de a szent cél, miszerint úgy játszhassak, hogy az eredeti gombokat nyomkodom az ölemben vagy az asztalomon, a kép a nagytévén van és nincs kábelrengeteg, valamint magnó se kell, de Mátrix se, kárpótolna és max. lesz a ZxBox-hoz is kötve egy billentyűzet. Valamint ha odafér a Spectrum billentyű mögé egy hagyományos joystick csatlakozás, mint Interface II, akkor azt hiszem, minden álmom teljesül.

De ez csak álom, mert bár megvalósítható, de annyiba kerülne, mint két modern konzol együtt, annak meg nincs értelme egy ManicMiner-hez vagy Penetrator-hoz :)

Pgyuri

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bali » 2012.03.23. 22:50

Nem akarok ünneprontó lenni, de az álatad ZXBoxnak hívott eszköz a hír szerint egy iPhone. :)

http://www.telegraph.co.uk/technology/v ... uture.html
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

Pgyuri
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: Pgyuri » 2012.03.24. 10:01

Üdv,

Nincs ebben semmi ünneprontás :) Az árát akkor egész jól belőttem....már kb 150.000 Ft-ért Spectrumozhatok....kiváló. De az biztos, hogy ha lesz külön billentyűzet, azt megveszem, majd csak lemegy 20 év múlva az ára ezeknek az iMarhaságoknak.

Pgyuri

gaborca

Bluetooth ZX Spectrum 2014 - Elite Systems

Hozzászólás Szerző: gaborca » 2014.01.04. 23:53

Sziasztok!

Nem láttam a fórumon, ezért:
http://www.kickstarter.com/projects/952 ... clair-zx-s

Az Elite Systems (igen, az az Elite Systems, még ma is létezik a cég) elhatározta, hogy újragyártja a Spectrum-ot az eredeti tervek alapján. Kívülről tökéletes hasonmás, belülről viszont egy Bluetooth billentyűzet lesz amit iPhone-hoz, Android-hoz vagy PC_hez lehet illeszteni - emulátorokhoz tökéletes.

60.000 angol fontot akarnak összegyűjteni a Kicstarter-en, a fele már megvan. Csatlakozzatok ti is (én már megtettem) ha van kedvetek segíteni a projektet.

Üdv,
gaborca

Bali
Alapító tag
Kapcsolat:

Re: Bluetooth ZX Spectrum 2014 - Elite Systems

Hozzászólás Szerző: Bali » 2014.01.05. 00:17

Én is gondoltam rá... bár az almát rühellem, majd "újra" megvehetjük a régi spectrum programokat iOS-re, na mind1 talán Andoriddal is lehet majd használni... mindenestre lesz egy új spectrum billentyűzet, talán még a régi alaplapot is belepréselhetjük. :)

Még egy link:

http://bluetoothzxspectrum.elite-systems.co.uk/
-= Bali =-
(c) 1983-2017 Evil-Soft

gaborca

Hozzászólás Szerző: gaborca » 2014.01.05. 17:56

Lesz Androidhoz is, én azt a változatot támogattam a Kickstarter-en. Nyárra ígérik az első darabokat, ha tényleg összegyűlik a 60.000 Font és elindul a gyártás, akkor nyáron beszámolok a kütyüről amint kézhez kaptam. :)

csege
Alapító tag

Hozzászólás Szerző: csege » 2014.06.07. 15:58

sajnos, csak a viág egyik felének:
Although the company has so far only developed versions for Apple devices, such as the iPod and iPhone, it is also, like many others, planning to put the software on Google Android devices.
most még...

schpp

Hozzászólás Szerző: schpp » 2015.05.09. 01:40

http://sinclairzxspectrum.elite-systems.co.uk/

2015 július 31 a piacra dobás időpontja. Előrendelhető már. Kb. 100 GBP az ára.

Válasz küldése